středa 11. září 2013

Zase jeden chválozpěv na úžasná lidská stvoření mužského pohlaví ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska

Fajn, takže... znáte to, když se probudíte o půl třetí a napadají vás najednou úplně super myšlenky na příspěvek a nedá vám to spát? Jestli ne, tak vám fakt závidím. Já prostě před půlnocí nejsem schopná ničeho kreativního. Očividně. Ale po půlnoci? Uf... To mě přivádí k jedné  z dvou věcí, o kterých jsem chtěla dneska psát a co mi nedaly spát, i přestože mám už jen nějakou hodinku spánku, neboť jedeme v pět na otočku do mého milovaného velkoměsta (yaaay!). No a než to dopíšu... tak už prostě spánek nebude. Nevadí! :D A proč to nevadí? K tomu se taky dostanu.
Pohodlně se usaďte nebo načungněte, protože to bude jako vždy na dlouho!

Začala bych tím jedním osudným dnem, kdy moje drahá nejlepší kamarádka objevila tzv. "youtubers", konkrétně AmazingPhil-a a Danisnotonfire. Samozřejmě mi nějaká videa posílala, protože spolu sdílíme úplně všechno. Líbilo se mi to taky, ale ne až tak moc, nebyla jsem z nich prostě tak na větvi jako všichni... Ale postupně se mi to začalo dostávat pod kůži. Hlavně poté, co jsem zjistila, že se kamarádí s Crabstickz-em, kterého jsem sledovala ještě v druháku. Pak jsem ho docela dost zanedbávala, uznávám, ale teďka všechna jeho videa doháním a musím říct, že to je fakt nejlepší youtuber forever and ever. Hrozně mi ty jeho scénky, výstupy, ksichty, random zpěvy během projevů připomínají dětství s mým bratránkem, taky takovým komikem. Možná proto pro mě vždycky bude ten nejlepší. Každopádně o něm jsem dnes mluvit nechtěla. Spolu s třemi již zmíněnými vytváří čtvrtý vlogger - Kickthepj - slavnou a úžasnou "Fantastic Foursome". Nejprv to pro mě byl prostě ten čtvrtý, kterého neznám, ale jelikož má jako jediný z nich kudrnaté vlasy, což pokud bych byla lednička, by byl můj magnet (jako kudrnaté vlasy všeobecně)(fakt debilní přirovnání, ale je 3:25 ráno, ehm. Pokud mě napadne něco normálního někdy za denního světla, tak to přepíšu.), netrvalo to dlouho a už jsem začla sjíždět jeho videa. Přirozeně. A byla jsem fakt okouzlená - a nejen jeho vlasy - je to takový mix všech tří z FF a ještě k tomu to doplňuje svou vlastní hudbou, kresbami a naprosto krásnými záběry, které dodávají videům úžasnou atmosféru. Takovou tu, kdy se prostě chcete jen zachumlat do deky s kakaem v ruce a kochat se tou krásou. Ale především, a teď to bude znít asi trochu šíleně, mi svými intelektuálními kecy připomněl a každý den připomíná věc, na kterou jsem poslední dobou hodně zapomínala - k r e a t i v i t u. Při těch jeho videích jsem si furt říkala, panebože, vždyť já jsem tak dlouho nekreslila! A jakmile jsem slyšela ty jeho motivační řeči "be creative, if you want to do something, just do it and don't care about other people bla bla bla", takhle přesně to nebylo samozřejmě, ale v tomhle smyslu. A má pravdu, proč bych si nemohla kreslit jen tak, zpívat svoje vymyšlené melodie při žehlení, vařit si všelijaké recepty, co najdu na netu a vylepšovat si je (klidně i babicovsky), tančit si při vaření - i přestože ani jednu z výše zmiňovaných činností nezvládám na výbornou? Žádná porota mi za zády přeci nestojí. Je to šíleně uklidňující a udělá vám to instantní radost jako máloco na tomto světě.

A právě teď v noci, když jsem přemýšlela nad druhým článkem, který už asi nestihnu a napíšu si jen nějaké poznámky, které pak rozepíšu (doufám!), mě napadlo, jak jsem byla z toho taková docela smutná, že jsem tyto malé velké radosti života zanedbávala (dřív jsem kreslila pořád a všude a hlavně jsem neustále dělala nějakou grafiku) a vrátil mě k nim až jakýsi Brit s hughgrantovskýma očima, který ani neví, že existuju, tak teda mě napadlo:D (ach ty dlouhé věty), že vlastně to tak vůbec nebylo. Měla jsem přece tenhle blog! Beru psaní už jako takovou přirozenost, že mě ani nenapadlo, že i to se počítá jako dělání něčeho kreativního. A je fakt, že z máločeho jsem měla za posledních pár let takovou zvláštní radost, jako když jsem dopsala článek, dokázala jsem sepsat svoje myšlenky na papír a tak vůbec. Protože pokud se mnou budete někdy mluvit, tak pochopíte, proč je to pro mě tak výjimečné - moje myšlenky mi lítají po hlavě vžum vžum, tam zpátky a já pak nejsem schopná ze sebe vydat kloudnou větu. A psaní mi hrozně pomáhá v tom si to občas uspořádat a taky se lépe vyjadřovat.

A to je asi tak všechno, co jsem k tomu chtěla říct. Pokud náhodou máte tak nudný život, že jste se dostali až na můj blog a až na konec tohohle článku, tak prosím teď hned běžte, popadněte papír a tužku nebo fix nebo cokoliv, co rádi používáte (já třeba nejradši kreslím tuší ♥), a nakreslete nějakou vzpomínku, co vám dělá radost. Nebo třeba nějakou příšerku podle vlastní fantazie. Anebo to všechno sepište, popište, rozeberte do detailů, užívejte si každé slovo a nebojte se divnotvarů. A je úplně jedno, že to nebude světové dílo. Hlavní je, co to udělá s vámi uvnitř. A k tomu si zpívejte a pak si uvařte něco dobrého. A já si jdu uvařit ovesnou kaši, protože mi zrovna zvonil první ze čtyř budíků (jak bláhově jsem si myslela, že ZASPÍM) a kouknu na pár dalších videí s PJem. Což vám taky doporučuju a hodně moc! A kromě něho taky ostatní z Fantastic Foursome, každý má co nabídnout. Minimálně krásný ksichtík! :DJeště tu mělo být jedno P.S. o jeho videoreakci na "tumblr is down", ale nějak se mi to šikovně podařilo smazat, tak sem přikládám samotné video, které se mi hodně líbilo! (I když krok 2 bych asi vyměnila za knihu nebo pečení, ale to už je detail.)

Žádné komentáře:

Okomentovat