sobota 8. listopadu 2014

Aspoň bude o čem psát seriály

Každá generace má nějaké ty své blbosti, činnosti, hračky, sladkosti, na které bude s nostalgií vzpomínat. K té mé generaci se ze všeho nejvíc vázala především TELEVIZE, familárně řečeno telka, telina, a všechny možné seriály, které jely od rána do večera, a celá rodina je sledovala. (My jsme mimo to taky docela dost hráli televizní hry, aneb odkud pramení mé pověstné gamblerství.) Pamatuju si, jak babička s tehdy ještě svobodnou tetou vždycky spěchaly na svých pravidelných jízdách na kole, aby proboha nepromeškaly Kasandru. My s mamkou zhlížely každou debilní telenovelu, která zrovna na Nově (kterou jsme tehdy všichni milovali) běžela, a těšily se celou školu (já jakožto výborná žákyně, máma jakožto výborná učitelka), až se vyvalíme na gauči a budeme koukat. Nemoci jsem měla ráda, protože jsem mohla celý týden jen ležet zabalená v dece a koukat se na všechny ty kraviny, co mi přes dopoledne unikají. Ve škole jsme probírali včerejší díly Walkera Texase Rangera, MASHe nebo Kobry 11. Prostě libovolný akční seriál, co zrovna v tu dobu běžel dennodenně před zprávama. Během zpráv jsme se my děcka šla umýt, potom koukla na veselou zprávu na závěr, kde většinou byla nějaká kupka štěňat, co se zrovna někde narodila, nebo tak něco a šup do hajan. Ráno jsme se během snídaně zase koukali na ranní pohádku, Toma a Jerryho, Oggyho a Škodíky nebo já nevím co ještě.

Semir je bez debat, ale každá normální holka měla vedle něho nejradši Toma Kranicha. <3 Každá kromě A., se kterou jsme si celé dětství hrály právě na Semira a Andrého. Tak ať má jedna z mých dvou čtenářek radost!
-http://cobra11-fanpage.blog.cz-
A víkendy? Víkendy byly prostě nejlepší. Kdeže nějaké vyspávání do desíti! Vstávali jsme poctivě klidně i v sedm ráno, abychom viděli další díl Pokémonů a jiných asijských zrůd. V rané pubertě to pak bylo The O.C., taky VELMI zásadní seriál našich životů, kvůli kterému se každou sobotu ráno vyplatilo přivstat si. Důvod číslo jedna: Seth Cohen! A že to bylo kompletně všechno nadabované? To nám bylo úplně jedno, protože tehdy jsme ještě nebyli posh snobové, kteří se na ty česky dabované seriály nemůžou ani podívat, protože je to fakt hrůza a trhá to uši a všechny vtipy se v tom ztrácejí a tak dále. (Ale přesto – koukli byste se někdy na Přátele v angličtině místo češtiny? Jo, já taky ne.)

Nejroztomilejší seriálový pár na světě. Tak. A je to venku.
-theocsethummer.tumblr.com-


Je ještě spousta seriálů, které jsem nezmínila, ale já se stejně chtěla bavit jen o jednom. Jeden z těch mála, které podobně jako Přátele miluje prostě každý. Dokonce i kluci. Gilmorova děvčata! Jestli bylo The O.C. zásadní, tak pro Gilmorky už ani neexistuje vhodné přídavné jméno, které by vyjádřilo jeho důležitost. Pokud se nepletu, tak poprvé tento seriál běžel každou neděli. S mamkou jsme si přivstaly a koukaly ještě v pyžamu. A tím, že to bylo především o vztahu matky a dcery, jsem se prostřednictvím tohoto seriálu cítila k mamce tak nějak blíž. A vždycky, když teď něco z Gilmorek někde vidím, tak si jako první vzpomenu na mamku a na to, jak jsme se na to vždycky společně dívaly. Technologií jsme obklopeni vždy a všude, ale ať mi někdo neříká, že nám to ničí vztahy. Když jsme pořád na internetu, stejně jsme většinu času na Facebooku nebo jiné sociální síti a povídáme si s kamarády. My jsme s rodinou sice většinu času trávily s očima přilepenýma na bedně, ale pořád to bylo trávení času a bavili jsme se přitom. Mám na to hezké vzpomínky. Možná to nezní tak krásně, jako když si dříve lidé vyprávěli příběhy u krbu nebo si vyráběli hračky z dřeva... Ale co mám dělat? Takhle jsme prostě žili a žijeme.

A asi to bude znít divně, ale mně tyhle seriály prostě chybí. Chybí mi ten rituál, kdy jsme se sešli v daný čas a koukali. Teďka si to všechno stáhneme a můžeme jeden seriál zhlédnout během dne. Jasně, všechny ty dobré současné seriály se k nám dostanou po dlouhé době, takže to jinak nejde. Horší na tom je, že na ty seriály většinou koukáme sami. To je prostě úplná nuda.

Já momentálně stíhám jen jeden seriál, a to Vyprávěj, který dávají dvakrát týdně v televizi. Vždycky zaklepu na vedlejší pokoj, kde telku mají a koukám. Pár lidí se divilo, proč to tak dělám, když už jsem ten seriál celý viděla. Ale dělám to právě kvůli tomu, co jsem výše popsala. Kvůli tomu rituálu, nemožnosti seriál „pauznout“ kdykoliv se mi chce a pak se zapomenout v konverzaci na FB. U filmů je to to samé a vlastně je to ještě horší. Možná proto lidé stále rádi chodí do kina a věřím, že pokud tak ještě nečiní, tak brzo zase začnou.

No ale jak jsem už psala, chtěla jsem hlavně psát o Gilmorkách. Teďka je dávají zase na Nově Cinemě, tak nezapomeňte koukat! Já si je teda budu muset stahovat, protože začínají v sedm a já končím každý den NEJDŘÍVE v sedm. :( Ale snad se mi podaří jet podle programu a každý všední den jeden díl. To by bylo fajn. Potom jsme se dohodly s A., že budeme spolu koukat na Breaking Bad v nějaký určitý den v týdnu. Tak snad nám to vydrží a nebudeme hledat výmluvy. :D

Kromě toho jsem ještě chtěla napsat, že koukám na Gilmorky po opravdu dlouhé době. To znamená, že ten seriál vnímám jinak. Když teď v prvním díle překrásná Rory narazila na Deana a ten jí řekl, jak má skvělý vkus a líbilo se mu, jak tolik čte, skoro jsem se rozplynula. Netoužím po ničem jiném než potkat podobného kluka, který by to všechno ocenil. Vždyť to šlo vidět i na Rory – všichni si z ní dělali jen srandu a měli ji za šprtku a takový hezký kluk ji ocenil. No co na to říct. Prostě seriál na uklidnění nás šprtek s nudným životem nad knížkama, úkolama, které jsou na všechny hodné a rády nosí svetry. (A tím teďka nemyslím hipsterky, protože hipsterky ve skutečnosti skoro vůbec nečtou, jsou drzé a sprosté a pěkně serou na školu!!!!!!!! Zdroj výzkumu: twitter.)

A když jsme u těch svetrů, už jsem se zmínila, jak ÚŽASNÉ HADRY TEHDY NOSILI????? A fakt jde úplně vidět, že se všechno vrací. Ale všechno! Všechno, co měli v tom prvním díle (co se poprvé vysílal před 14 lety) bych teď momentálně chtěla a je to podobné stylu, který vyznávám (tzn. jednoduchost, pohodlí a příjemnost). Koukejte tady. Ten obrovský světlý svetr, co má Rory? Vidíte ho? Vidíte ho??? Ne, radši ho pošlu ještě dolů, abyste ho fakt viděli. Nebo ten bledě modrý s černou sukní a černýma silonkama. Nebo ten oversized khaki kabát a pod ním červený rolák. V posteli pak měla s těma silonkama i takové ty biker boots a v nich huňaté roztomilé ponožky. A pak ten svetr Lorelai se zapínáním na olivky! Momentálně nad ním slintám v dětském Takku (jo, dětském Takku). Tak snad se po stipendiu poštěstí. Takže už jen kvůli tomuhle se vyplatí na Gilmorky zase dívat! :))

Koukněte se na ten svetr, pokud jste tak ještě neudělali! A ty vlasy a baťoh? Ježišmarjáááá.

A tenhle! Achjo! (Ale světlejší by byl mnohem hezčí, no.)


A poslední věc v tomhle mega obrovském článku – našla jsem někde „The Rory Gilmore Reading Challenge“. Je to seznam 339 knih, které během 7 sérií daného seriálu Rory čte. Trošku masakr, že? Napadlo mě sem celý seznam zkopírovat a postupně odškrtávat knihy, které jsem z něho přečetla. Celý nepřečtu asi fakt nikdy, jsou tam knížky, které prostě nějak netoužím číst a nejsou pro nás v českém prostředí nijak důležité, jako třeba každá s prominutím blbost od Shakespeara nebo Beowulf etc. Na druhou stranu ale hodně knížek z toho seznamu si přečíst opravdu chci. Tak třeba mě to donutí, protože kdo nechce být tak dokonalý jako Rory, první seriálová holka, která udělala čtení, milou povahu a lásku k mamince tak sexy? :D

1.) 1984 by George Orwell
2.) The Adventures of Huckleberry Finn by Mark Twain
3.) Alice in Wonderland by Lewis Carroll
4.) The Amazing Adventures of Kavalier & Clay by Michael Chabon
5.) An American Tragedy by Theodore Dreiser
6.) Angela’s Ashes by Frank McCourt
7.) Anna Karenina by Leo Tolstoy
8.) Anne Frank: The Diary of a Young Girl by Anne Frank
9.) Archidamian War by Donald Kagan
10.) The Art of Fiction by Henry James
11.) The Art of War by Sun Tzu
12.) As I Lay Dying by William Faulkner
13.) Atonement by Ian McEwan
14.) Autobiography of a Face by Lucy Grealy
15.) The Awakening by Kate Chopin
16.) Babe by Dick King-Smith
17.) Backlash: The Undeclared War Against American Women by Susan Faludi
18.) Balzac and the Little Chinese Seamstress by Dai Sijie
19.) Bel Canto by Ann Patchett
20.) The Bell Jar by Sylvia Plath
21.) Beloved by Toni Morrison
22.) Beowulf: A New Verse Translation by Seamus Heaney
23.) The Bhagava Gita
24.) The Bielski Brothers: The True Story of Three Men Who Defied the Nazis, Built a Village in the Forest, and Saved 1,200 Jews by Peter Duffy
25.) Bitch in Praise of Difficult Women by Elizabeth Wurtzel
26.) A Bolt from the Blue and Other Essays by Mary McCarthy
27.) Brave New World by Aldous Huxley
28.) Brick Lane by Monica Ali
29.) Bridgadoon by Alan Jay Lerner
30.) Candide by Voltaire
31.) The Canterbury Tales by Chaucer
32.) Carrie by Stephen King
33.) Catch-22 by Joseph Heller
34.) The Catcher in the Rye by J. D. Salinger
35.) Charlotte’s Web by E. B. White
36.) The Children’s Hour by Lillian Hellman
37.) Christine by Stephen King
38.) A Christmas Carol by Charles Dickens
39.) A Clockwork Orange by Anthony Burgess
40.) The Code of the Woosters by P.G. Wodehouse
41.) The Collected Stories by Eudora Welty
42.) A Comedy of Errors by William Shakespeare
43.) Complete Novels by Dawn Powell
44.) The Complete Poems by Anne Sexton
45.) Complete Stories by Dorothy Parker
46.) A Confederacy of Dunces by John Kennedy Toole
47.) The Count of Monte Cristo by Alexandre Dumas
48.) Cousin Bette by Honore de Balzac
49.) Crime and Punishment by Fyodor Dostoevsky
50.) The Crimson Petal and the White by Michel Faber
51.) The Crucible by Arthur Miller
52.) Cujo by Stephen King
53.) The Curious Incident of the Dog in the Night-Time by Mark Haddon
54.) Daughter of Fortune by Isabel Allende
55.) David and Lisa by Dr Theodore Issac Rubin M.D
56.) David Copperfield by Charles Dickens
57.) The Da Vinci Code by Dan Brown
58.) Dead Souls by Nikolai Gogol
59.) Demons by Fyodor Dostoyevsky
60.) Death of a Salesman by Arthur Miller
61.) Deenie by Judy Blume
62.) The Devil in the White City: Murder, Magic, and Madness at the Fair that Changed America by Erik Larson
63.) The Dirt: Confessions of the World’s Most Notorious Rock Band by Tommy Lee, Vince Neil, Mick Mars and Nikki Sixx
64.) The Divine Comedy by Dante
65.) The Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood by Rebecca Wells
66.) Don Quixote by Cervantes
67.) Driving Miss Daisy by Alfred Uhrv
68.) Dr. Jekyll & Mr. Hyde by Robert Louis Stevenson
69.) Edgar Allan Poe: Complete Tales & Poems by Edgar Allan Poe
70.) Eleanor Roosevelt by Blanche Wiesen Cook
71.) The Electric Kool-Aid Acid Test by Tom Wolfe
72.) Ella Minnow Pea: A Novel in Letters by Mark Dunn
73.) Eloise by Kay Thompson
74.) Emily the Strange by Roger Reger
75.) Emma by Jane Austen
76.) Empire Falls by Richard Russo
77.) Encyclopedia Brown: Boy Detective by Donald J. Sobol
78.) Ethan Frome by Edith Wharton
79.) Ethics by Spinoza
80.) Europe through the Back Door, 2003 by Rick Steves
81.) Eva Luna by Isabel Allende
82.) Everything Is Illuminated by Jonathan Safran Foer
83.) Extravagance by Gary Krist
84.) Fahrenheit 451 by Ray Bradbury
85.) Fahrenheit 9/11 by Michael Moore
86.) The Fall of the Athenian Empire by Donald Kagan
87.) Fat Land: How Americans Became the Fattest People in the World by Greg Critser
88.) Fear and Loathing in Las Vegas by Hunter S. Thompson
89.) The Fellowship of the Ring by J. R. R. Tolkien
90.) Fiddler on the Roof by Joseph Stein
91.) The Five People You Meet in Heaven by Mitch Albom
92.) Finnegan’s Wake by James Joyce
93.) Fletch by Gregory McDonald
94.) Flowers for Algernon by Daniel Keyes
95.) The Fortress of Solitude by Jonathan Lethem
96.) The Fountainhead by Ayn Rand
97.) Frankenstein by Mary Shelley
98.) Franny and Zooey by J. D. Salinger
99.) Freaky Friday by Mary Rodgers
100.) Galapagos by Kurt Vonnegut
101.) Gender Trouble by Judith Butler
102.) George W. Bushism: The Slate Book of the Accidental Wit and Wisdom of our 43rd President by Jacob Weisberg
103.) Gidget by Fredrick Kohner
104.) Girl, Interrupted by Susanna Kaysen
105.) The Gnostic Gospels by Elaine Pagels
106.) The Godfather: Book 1 by Mario Puzo
107.) The God of Small Things by Arundhati Roy
108.) Goldilocks and the Three Bears by Alvin Granowsky
109.) Gone with the Wind by Margaret Mitchell
110.) The Good Soldier by Ford Maddox Ford
111.) The Gospel According to Judy Bloom
112.) The Graduate by Charles Webb
113.) The Grapes of Wrath by John Steinbeck
114.) The Great Gatsby by F. Scott Fitzgerald
115.) Great Expectations by Charles Dickens
116.) The Group by Mary McCarthy
117.) Hamlet by William Shakespeare
118.) Harry Potter and the Goblet of Fire by J. K. Rowling
119.) Harry Potter and the Sorcerer’s Stone by J. K. Rowling
120.) A Heartbreaking Work of Staggering Genius by Dave Eggers
121.) Heart of Darkness by Joseph Conrad
122.) Helter Skelter: The True Story of the Manson Murders by Vincent Bugliosi and Curt Gentry
123.) Henry IV, part I by William Shakespeare
124.) Henry IV, part II by William Shakespeare
125.) Henry V by William Shakespeare
126.) High Fidelity by Nick Hornby
127.) The History of the Decline and Fall of the Roman Empire by Edward Gibbon
128.) Holidays on Ice: Stories by David Sedaris
129.) The Holy Barbarians by Lawrence Lipton
130.) House of Sand and Fog by Andre Dubus III
131.) The House of the Spirits by Isabel Allende
132.) How to Breathe Underwater by Julie Orringer
133.) How the Grinch Stole Christmas by Dr. Seuss
134.) How the Light Gets in by M. J. Hyland
135.) Howl by Allen Ginsberg
136.) The Hunchback of Notre Dame by Victor Hugo
137.) The Iliad by Homer
138.) I’m with the Band by Pamela des Barres
139.) In Cold Blood by Truman Capote
140.) Inferno by Dante
141.) Inherit the Wind by Jerome Lawrence and Robert E. Lee
142.) Iron Weed by William J. Kennedy
143.) It Takes a Village by Hillary Clinton
144.) Jane Eyre by Charlotte Bronte
145.) The Joy Luck Club by Amy Tan
146.) Julius Caesar by William Shakespeare
147.) The Jumping Frog by Mark Twain
148.) The Jungle by Upton Sinclair
149.) Just a Couple of Days by Tony Vigorito
150.) The Kitchen Boy: A Novel of the Last Tsar by Robert Alexander
151.) Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly by Anthony Bourdain
152.) The Kite Runner by Khaled Hosseini
153.) Lady Chatterleys’ Lover by D. H. Lawrence
154.) The Last Empire: Essays 1992-2000 by Gore Vidal
155.) Leaves of Grass by Walt Whitman
156.) The Legend of Bagger Vance by Steven Pressfield
157.) Less Than Zero by Bret Easton Ellis
158.) Letters to a Young Poet by Rainer Maria Rilke
159.) Lies and the Lying Liars Who Tell Them by Al Franken
160.) Life of Pi by Yann Martel
161.) Little Dorrit by Charles Dickens
162.) The Little Locksmith by Katharine Butler Hathaway
163.) The Little Match Girl by Hans Christian Andersen
164.) Little Women by Louisa May Alcott
165.) Living History by Hillary Rodham Clinton
166.) Lord of the Flies by William Golding
167.) The Lottery: And Other Stories by Shirley Jackson
168.) The Lovely Bones by Alice Sebold
169.) The Love Story by Erich Segal
170.) Macbeth by William Shakespeare
171.) Madame Bovary by Gustave Flaubert
172.) The Manticore by Robertson Davies
173.) Marathon Man by William Goldman
174.) The Master and Margarita by Mikhail Bulgakov
175.) Memoirs of a Dutiful Daughter by Simone de Beauvoir
176.) Memoirs of General W. T. Sherman by William Tecumseh Sherman
177.) Me Talk Pretty One Day by David Sedaris
178.) The Meaning of Consuelo by Judith Ortiz Cofer
179.) Mencken’s Chrestomathy by H. R. Mencken
180.) The Merry Wives of Windsro by William Shakespeare
181.) The Metamorphosis by Franz Kafka
182.) Middlesex by Jeffrey Eugenides
183.) The Miracle Worker by William Gibson
184.) Moby Dick by Herman Melville
185.) The Mojo Collection: The Ultimate Music Companion by Jim Irvin
186.) Moliere: A Biography by Hobart Chatfield Taylor
187.) A Monetary History of the United States by Milton Friedman
188.) Monsieur Proust by Celeste Albaret
189.) A Month Of Sundays: Searching For The Spirit And My Sister by Julie Mars
190.) A Moveable Feast by Ernest Hemingway
191.) Mrs. Dalloway by Virginia Woolf
192.) Mutiny on the Bounty by Charles Nordhoff and James Norman Hall
193.) My Lai 4: A Report on the Massacre and It’s Aftermath by Seymour M. Hersh
194.) My Life as Author and Editor by H. R. Mencken
195.) My Life in Orange: Growing Up with the Guru by Tim Guest
196.) Myra Waldo’s Travel and Motoring Guide to Europe, 1978 by Myra Waldo
197.) My Sister’s Keeper by Jodi Picoult
198.) The Naked and the Dead by Norman Mailer
199.) The Name of the Rose by Umberto Eco
200.) The Namesake by Jhumpa Lahiri
201.) The Nanny Diaries by Emma McLaughlin
202.) Nervous System: Or, Losing My Mind in Literature by Jan Lars Jensen
203.) New Poems of Emily Dickinson by Emily Dickinson
204.) The New Way Things Work by David Macaulay
205.) Nickel and Dimed by Barbara Ehrenreich
206.) Night by Elie Wiesel
207.) Northanger Abbey by Jane Austen
208.) The Norton Anthology of Theory and Criticism by William E. Cain, Laurie A. Finke, Barbara E. Johnson, John P. McGowan
209.) Novels 1930-1942: Dance Night/Come Back to Sorrento, Turn, Magic Wheel/Angels on Toast/A Time to be Born by Dawn Powell
210.) Notes of a Dirty Old Man by Charles Bukowski
211.) Of Mice and Men by John Steinbeck
212.) Old School by Tobias Wolff
213.) On the Road by Jack Kerouac
214.) One Flew Over the Cuckoo’s Nest by Ken Kesey
215.) One Hundred Years of Solitude by Gabriel Garcia Marquez
216.) The Opposite of Fate: Memories of a Writing Life by Amy Tan
217.) Oracle Night by Paul Auster
218.) Oryx and Crake by Margaret Atwood
219.) Othello by Shakespeare
220.) Our Mutual Friend by Charles Dickens
221.) The Outbreak of the Peloponnesian War by Donald Kagan
222.) Out of Africa by Isac Dineson
223.) The Outsiders by S. E. Hinton
224.) A Passage to India by E.M. Forster
225.) The Peace of Nicias and the Sicilian Expedition by Donald Kagan
226.) The Perks of Being a Wallflower by Stephen Chbosky
227.) Peyton Place by Grace Metalious
228.) The Picture of Dorian Gray by Oscar Wilde
229.) Pigs at the Trough by Arianna Huffington
230.) Pinocchio by Carlo Collodi
231.) Please Kill Me: The Uncensored Oral History of Punk Legs McNeil and Gillian McCain
232.) The Polysyllabic Spree by Nick Hornby
233.) The Portable Dorothy Parker by Dorothy Parker
234.) The Portable Nietzche by Fredrich Nietzche
235.) The Price of Loyalty: George W. Bush, the White House, and the Education of Paul O’Neill by Ron Suskind
236.) Pride and Prejudice by Jane Austen
237.) Property by Valerie Martin
238.) Pushkin: A Biography by T. J. Binyon
239.) Pygmalion by George Bernard Shaw
240.) Quattrocento by James Mckean
241.) A Quiet Storm by Rachel Howzell Hall
242.) Rapunzel by Grimm Brothers
243.) The Raven by Edgar Allan Poe
244.) The Razor’s Edge by W. Somerset Maugham
245.) Reading Lolita in Tehran: A Memoir in Books by Azar Nafisi
246.) Rebecca by Daphne du Maurier
247.) Rebecca of Sunnybrook Farm by Kate Douglas Wiggin
248.) The Red Tent by Anita Diamant
249.) Rescuing Patty Hearst: Memories From a Decade Gone Mad by Virginia Holman
250.) The Return of the King by J. R. R. Tolkien
251.) R Is for Ricochet by Sue Grafton
252.) Rita Hayworth by Stephen King
253.) Robert’s Rules of Order by Henry Robert
254.) Roman Holiday by Edith Wharton
255.) Romeo and Juliet by William Shakespeare
256.) A Room of One’s Own by Virginia Woolf
257.) A Room with a View by E. M. Forster
258.) Rosemary’s Baby by Ira Levin
259.) The Rough Guide to Europe, 2003 Edition
260.) Sacred Time by Ursula Hegi
261.) Sanctuary by William Faulkner
262.) Savage Beauty: The Life of Edna St. Vincent Millay by Nancy Milford
263.) Say Goodbye to Daisy Miller by Henry James
264.) The Scarecrow of Oz by Frank L. Baum
265.) The Scarlet Letter by Nathaniel Hawthorne
266.) Seabiscuit: An American Legend by Laura Hillenbrand
267.) The Second Sex by Simone de Beauvoir
268.) The Secret Life of Bees by Sue Monk Kidd
269.) Secrets of the Flesh: A Life of Colette by Judith Thurman
270.) Selected Hotels of Europe
271.) Selected Letters of Dawn Powell: 1913-1965 by Dawn Powell
272.) Sense and Sensibility by Jane Austen
273.) A Separate Peace by John Knowles
274.) Several Biographies of Winston Churchill
275.) Sexus by Henry Miller
276.) The Shadow of the Wind by Carlos Ruiz Zafon
277.) Shane by Jack Shaefer
278.) The Shining by Stephen King
279.) Siddhartha by Hermann Hesse
280.) S Is for Silence by Sue Grafton
281.) Slaughter-house Five by Kurt Vonnegut
282.) Small Island by Andrea Levy
283.) Snows of Kilimanjaro by Ernest Hemingway
284.) Snow White and Rose Red by Grimm Brothers
285.) Social Origins of Dictatorship and Democracy: Lord and Peasant in the Making of the Modern World by Barrington Moore
286.) The Song of Names by Norman Lebrecht
287.) Song of the Simple Truth: The Complete Poems of Julia de Burgos by Julia de Burgos
288.) The Song Reader by Lisa Tucker
289.) Songbook by Nick Hornby
290.) The Sonnets by William Shakespeare
291.) Sonnets from the Portuegese by Elizabeth Barrett Browning
292.) Sophie’s Choice by William Styron
293.) The Sound and the Fury by William Faulkner
294.) Speak, Memory by Vladimir Nabokov
295.) Stiff: The Curious Lives of Human Cadavers by Mary Roach
296.) The Story of My Life by Helen Keller
297.) A Streetcar Named Desiree by Tennessee Williams
298.) Stuart Little by E. B. White
299.) Sun Also Rises by Ernest Hemingway
300.) Swann’s Way by Marcel Proust
301.) Swimming with Giants: My Encounters with Whales, Dolphins and Seals by Anne Collett
302.) Sybil by Flora Rheta Schreiber
303.) A Tale of Two Cities by Charles Dickens
304.) Tender Is The Night by F. Scott Fitzgerald
305.) Term of Endearment by Larry McMurtry
306.) Time and Again by Jack Finney
307.) The Time Traveler’s Wife by Audrey Niffenegger
308.) To Have and Have Not by Ernest Hemingway
309.) To Kill a Mockingbird by Harper Lee
310.) The Tragedy of Richard III by William Shakespeare
311.) A Tree Grows in Brooklyn by Betty Smith
312.) The Trial by Franz Kafka
313.) The True and Outstanding Adventures of the Hunt Sisters by Elisabeth Robinson
314.) Truth & Beauty: A Friendship by Ann Patchett
315.) Tuesdays with Morrie by Mitch Albom
316.) Ulysses by James Joyce
317.) The Unabridged Journals of Sylvia Plath 1950-1962 by Sylvia Plath
318.) Uncle Tom’s Cabin by Harriet Beecher Stowe
319.) Unless by Carol Shields
320.) Valley of the Dolls by Jacqueline Susann
321.) The Vanishing Newspaper by Philip Meyers
322.) Vanity Fair by William Makepeace Thackeray
323.) Velvet Underground’s The Velvet Underground and Nico (Thirty Three and a Third series) by Joe Harvard
324.) The Virgin Suicides by Jeffrey Eugenides
325.) Waiting for Godot by Samuel Beckett
326.) Walden by Henry David Thoreau
327.) Walt Disney’s Bambi by Felix Salten
328.) War and Peace by Leo Tolstoy
329.) We Owe You Nothing – Punk Planet: The Collected Interviews edited by Daniel Sinker
330.) What Colour is Your Parachute? 2005 by Richard Nelson Bolles
331.) What Happened to Baby Jane by Henry Farrell
332.) When the Emperor Was Divine by Julie Otsuka
333.) Who Moved My Cheese? Spencer Johnson
334.) Who’s Afraid of Virginia Woolf by Edward Albee
335.) Wicked: The Life and Times of the Wicked Witch of the West by Gregory Maguire
336.) The Wizard of Oz by Frank L. Baum
337.) Wuthering Heights by Emily Bronte
338.) The Yearling by Marjorie Kinnan Rawlings
339.) The Year of Magical Thinking by Joan DidionP.S. Titulek je z textu od boží české skupiny post-hudba. Kdo nezná, se právě teď zastydí a půjde si hned poslechnout (písnička se jmenuje, překvapivě, Seriály).

Žádné komentáře:

Okomentovat